כנס גיבוש על מחלת הטרשת הנפוצה

kikar.co.il בשיתוף האגודה הישראלית | ד' באב תשעח | 16.07.18

האגודה הישראלית לטרשת נפוצה העשירה את חברי קבוצת "מאיר לעולם" בכנס גיבוש שעסק במחלת הטרשת הנפוצה, תסמינה ודרכי הטיפול החדשניים בה (בריאות, שיווקי)

בפני חברי "מאיר לעולם" העוסקים בעזרה והכוונה בנושאים רפואיים הופיעו הנוירולוג בעל השם העולמי פרופ' דימיטריוס קרוסיס מנהל המרכז לטרשת נפוצה בבי"ח הדסה, ומנכ"ל האגודה הישראלית לטרשת נפוצה גב' ג'נין ווסברג וכן אנשי מקצוע נוספים מתחום הטרשת הנפוצה.

בקבוצת "מאיר לעולם" חברים כ-200 איש מגופי רפואה בישראל ובעולם. הקבוצה עוסקת בעזרה והכוונה בנושאים רפואיים כשמטרת הקבוצה היא לשתף את המידע המצוי בידי חבריה לטובת הכלל למען יוכלו כל עם ישראל להיעזר במידע.

את האירוע פתח מנחה ומקים הקבוצה הרב חיים קליגר בדברי ברכה למשתתפים הרבים שנטלו חלק באירוע.

על מחלת הטרשת הנפוצה, תסמינה ודרכי הטיפול בה הרצה פרופ' קרוסיס מנהל המרכז לטרשת נפוצה בבי"ח הדסה וחבר וועד והמועצה הרפואית המייעצת של האגודה הישראלית הרפואית לטרשת נפוצה. הוא הדגיש כי למרות שהרפואה כיום לא יודעת לתת מענה לריפוי מלא של המחלה, ישנה התקדמות מחקרית ותרופתית המתמקדת במניעת התקפים והתדרדרות תפקודית, בצורה שתאפשר איכות חיים כמה שיותר טובה לחולים. הטיפולים שפותחו נמצאו בטוחים ויעילים, עם הפחתה של כמות ההתקפים והאטה בהתקדמות הנכות ואף שיפורה.

בהמשך הביא את סיפורו דב גוגנהיים, מטופל צעיר שחלה בטרשת נפוצה בגיל 15 ובזכות טיפול תרופתי חדשני שקיבל בבית חולים 'הדסה' חזר לחיים ומאז הוא לומד לחיות בצל המחלה ולמצות את הטוב.

'אני לא נותן לה למחלה לנהל את חיי', מסביר הצעיר. והסביר איך הוא מגשים את חלומותיו למרות הכול. 'העיקר להיות בשמחה' – סיכם בחיוך והצליח לרגש את המשתתפים.
בהמשך הערב נשאה דברים גב' אסנת שיזף עובדת סוציאלית ומתמחה בעבודה קבוצתית והדרכה למעלה מ 25 שנה באקי"ם ומנהלת כיום את מערך התמיכה וההדרכה באגודה הישראלית לטרשת נפוצה מזה כ- 15 שנה. היא הצביעה על השפעת המחלה על החולה ומשפחתו הגרעינית הרחבה, הסביבה והקהילה והדגישה את חשיבות הסעד הרוחני, נפשי וחברתי ותרומתו לאיכות חיי החולה ומשפחתו.

את הערב סיכמה גב' ג'נין ווסברג, מנכלי"ת ומנהלת שירות לחולים באגודה הישראלית לטרשת נפוצה מזה 22 שנה וחשפה בפני הנוכחים את הפעילויות המגוונות של העמותה לכלל האוכלוסייה צעירים ומבוגרים החולים בטרשת נפוצה. היא ביקשה את עזרת המשתתפים בהקמת מערך מותאם לצרכי המגזר החרדי על מנת שהאגודה תוכל להעניק גם לציבור זה את הסיוע הדרוש לו בהתאמה לאורחות חייו.

גב' ג'נין דיברה על האווירה המיוחדת שמלווה את הצוות של האגודה הישראלית לטרשת נפוצה ומעניקה לחולים את הרוח הגבית להחזיק חזק באמונה והתקווה שאכן אפשר להמשיך בחיים, לתכנן חתונות, לשמוח באירוסין, בבריתות ובבר-מצוות ולברך על כל יום חדש למרות המחלה.