עו"ד לינוי אולניק – זכויות

 1. ש- הנני מקבל קצבת נכות כ- 60%, האם מותר לי לעבודה? כמה שעות ובאיזה היקף משרה?
  ת- חוק לרון זהו חוק שנחקק על מנת לעודד אנשים בעלי נכויות לצאת לשוק העבודה ללא פגיעה בקצבת הנכות כל עוד הינם עומדים במדרגות השכר המותרות בהתאם לדרגת נכותם ודרגת אי הכושר שנקבע להם.
  המוסד אינו מגביל את היקף המשרה והשעות אלה המבחן הינו מבחן שכר בלבד.
  באם נקבע לאדון 60% דרגת אי כושר ניתן להשתכר עד 4,000 ₪
  (בהנחה שהנכות הרפואית הינה 70% לפחות) מניסיוני אנשים רבים נוטים להתבלבל ולהתייאש  מהבירוקרטיה הכרוכה בהליך ולכן לוותר על זכויותיהם או לחילופין לטפל לבד בצורה לא מספיק מקצועית ולא לקבל את הזכויות המגיעות להם. המלצתי היא לפנות לעו"ד בעל ניסיון רב בתחום על מנת שזה יבדוק את סיכויי התביעה, ייעץ וילווה את החולה ובני משפחתו לכל אורך הדרך עד למיצוי מלוא הזכויות המגיעות.
  משרד עו"ד לינוי אולניק עוסק במימוש זכויות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, מס הכנסה, חברות הביטוח וגופים נוספים, ונשמח לעמוד לשירותכם.
  ש
 2. ש- האם לאור מצבי אני זכאית להעסיק עוד מטפלת בחצי משרה?
  ת- ניתן לקבל היתר להעסקת עובד זר אך חשוב לקחת בחשבון את  העלויות הכרוכות בכך ומומלץ לעשות זאת לאחר מיצוי הזכויות  מול המוסד לביטוח לאומי ו/או חברות הביטוח על מנת לדאוג  למימון לעובד הזר.
  ש
 3. ש-  בפרידה מבעלי כיצד עלי לנהוג על מנת שיהיה נעים יותר ובלי בעיות?
  ת- יש לפנות לעו"ד המתמחה בדיני משפחה.
  ש
 4. ש- ייעוץ למיצוי זכויותיי מול ביטוח לאומי- ראיתי שחולים אחרים  כמוני מקבלים כסף רב למימון תרופות ופעילויות לאיכות חיים,  שיפור שיווי משקל, הידרותרפיה וכו'…?
  ת- כל ההטבות הנוספות שהוצגו ניתנות במסגרת הביטוח המשלים של  קופת חולים ו/או ביטוח בריאות פרטי.
  ש
 5. ש-  מה עלי לדרוש על מנת להקל על עצמי בעת גירושין?
  ת- יש לפנות לעו"ד המתמחה בדיני משפחה.
  ש
 6. ש- עברתי קורס מקצועי בעזרת מחלקת השיקום של ביטוח לאומי וכבר  שנה שאינני מתעסק בתחום. האם יש אפשרות לקבל קורס נוסף אחר?
  ת- שיקום מקצועי ניתן לאדם פעם 1 בחייו.
  ש
 7. ש- מהן זכויותיי כחולת טרשת נפוצה גם אם אין לי נכות מוגדרת?
  ת- מחלת הטרשת הנפוצה מהווה נכות בפני עצמה, כדאי לבחון על אילו  פעולות המחלה מקשה, יש לבחון את מידת השפעת המחלה על יכולת  ההשתכרות וכן את השפעת המחלה על היכולת לבצע את פעולות היום יום ועל ידי כך לבחון את הזכאות לקצבאות השונות מהמוסד  לביטוח לאומי.
  ש
 8. ש-  האם אישה חולה ב- MS , שיש לה שני ילדים וללא בעל, מקבלת  כספים מביטוח לאומי עבור ילדיה, פרט לכספים שמקבלת עבור עצמה?
  ת- ניתן לקבל תוספת תלויים כתוספת לקצבת נכות כללית.
  ש
 9. ש- אני חולת טרשת נפוצה כבר 13 שנה ואני רוצה תינוק. מצבי  הבריאותי לא טוב. האם אוכל כיחידה חולה להביא ילדים לעולם  בעזרת אם פונדקאית? ואם יש לי בעל ואני נשואה? למי לפנות ואיך מתחילים את ההליך?
  ת- איני בקיאה בנושא הפונדקאות
  ש
 10. ש-  הנני עובדת במסגרת 5 שעות ביום, 50% מהיקף העבודה, עקב בעיה רפואית קודמת שהייתה לי לפני 3 שנים במעיים. נחשפתי למחלה  בחודש מרץ השנה ורציתי לדעת מהן זכויותיי בביטוח לאומי. כיצד להתנהל מול מקום העבודה כאשר אני אהיה באובדן כושר עבודה מלא? וכיצד עלי להתנהל מול הוועדות המחכות לי?
  ת- לעניין השאלה בנושא מקום העבודה, מעבר זכויות בנושא ביטוח לאומי המוצגת בשאלה מס' 1 יתכן וישנן זכויות בחברות הביטוח השונות כגון פנסיית ו/או אובדן כושר עבודה אותן ניתן לתבוע לאחר מיצוי ימי המחלה ולאחר ביקור אצל רופא תעסוקתי. לעניין השאלה בנושא התנהלות מול ועדות רפואיות, הועדות הרפואיות הינן מגוונות ויש להתייחס לכל אחת בהתאם, מומלץ לקבל ייעוץ והכוונה בטרם קיום ועדה בהתאם לוועדה רלוונטית, שירות זה ניתן במסגרת ייצוג משפטי בתחום.
  ש
 11. ש-  מהן זכויותיי כחולה טרשת נפוצה אשר עובד, בהקשר של אבדן ימי  עבודה בשל ירידה בתפקוד?
  ת-  כחולה טרשת נפוצה ניתן לקבל הן קצבת נכות כללית והן לעבוד בשכר, יש לעמוד במבחן הכנסה וכן ניתן לבחון תנאים סוציאליים  נוספים מחברות הביטוח השונות לעניין פנסיית נכות ו/או אובדן  כושר עבודה.