ילנה מקונוביטסקי – ציירת ואמנית מאושרת

אני מתגוררת בפ"ת. ספרית בעלת ותק של 30 שנה, נשואה. כמעט שנה לאחר לידתה של בתי אובחנתי כחולת טרשת נפוצה. חייתי ועבדתי ללא שום בעיה עד לפני שש שנים. חזרנו מחופשה וקיבלתי התקף ששינה את חיי. איבדתי את כושר העבודה שלי, כל צד שמאל של גופי השתבש. נאלצתי לחפש פתרונות שיסייעו לי לתפקד עד כמה שאפשר. סרגתי המון , התעניינתי בדברים חדשים ונמשכתי מאוד להתנסות בציור. אפילו רק בשביל להריח ולהרגיש את מרקם הצבעים אך פחדתי נורא.

באחד מטיולי עם חברתי (אין סיכוי שאוכל לצאת לבד ללא פיקוח ) החלטתי להכנס לחנות יצירה, התחלתי לשמוע ממנה יותר ויותר שאני מבזבזת כסף על שטויות. לאחר כמה חודשים בזמן שביקרה אותי בביתי נתקלה בציור ענק שמתייבש לו על על הריצפה. הציור הראשון הגדול והרציני שלי, היא נעמדה מול הציור במשך דקות עד שהגיבה במשפט קצרצר: "את לא מבזבזת, גם אני רוצה ציור כזה".

הציור היה החלום שלי, חלמתי אותו במשך שבועיים שלמים לפני שהחלטתי מה לעשות עם זה. חברה שלי עד היום לא מבינה איך אדם כמוני שלא למד מעולם ציור, מצייר.

לא למדתי. שנה ומשהו השתעשעתי עם עצמי. התנסתי לבד, קראתי ספרים ואפילו למדתי דרך היוטיוב. הבנתי שאני חסרת ידע. התחלתי לקחת שיעורים.

בעלי מאושר. הוא רואה כמה אושר זה מביא לי ולסביבה שלי. על הקירות המשופצים שלנו עכשיו סופסוף יש גם יצירות אומנות. שלי.

אני מקבלת המון אהבה מהתהליך הזה והסביבה שלי מפרגנת עוד יותר בזרי פרחים בכדי שאוכל להנציח  את היופי ואהבה שלהם ושלי.

בהמון אהבה,
ילנה מקונוביטסקי.

 image005_6