רשמים מהשנה

מאת: עידית יעלון, סטודנטית  ממכללת ספיר.

תאריך: 6.7.14

בימים אלו אני מסיימת את לימודי התואר הראשון בעבודה סוציאלית, במכללת ספיר אשר בנגב. את הכשרתי המקצועית השנה קיימתי באגודה. שנה זו הייתה עבורי בראש ובראשונה מפגש מרתק עם אנשים מיוחדים במינם. כל אחד מהם העניק לי משהו להמשך דרכי המקצועית. במהלך השנה פגשתי מספר אנשים, בשלבי המחלה השונים. ערכנו מפגשים פרטניים באופן רציף במהלך השנה המפגשים  נערכו כולם בביתם מה שאפשר לי ליצור תמונה שלמה יותר מעצם הימצאותם בסביבתם הטבעית .

היום אחרי שנה של מפגשים רציפים, אני יכולה לומר כי צברתי ידע רב, הן בתחום המקצועי והן בתחום האישי. "מתנות" אלו התאפשרו בזכות אנשים יוצאי דופן, שיצרו עבורי מרחב למידה יקר מפז. אנשים פתחו בפני את דלת ביתם ואת הדלת לליבם. מה שהוביל ויצר שיח מפרה, מלמד שמאופיין בהמון נתינה הדדית.

בנקודה זו, חשוב לי לומר, כי יכולתי לזהות קו מוביל אשר שזור בין כל המפגשים שלי עם האנשים. מי שישב מולי כל פעם, בסלון ביתו או לצד שולחן האוכל, היו אנשים חזקים, בעלי כוחות ויכולות ראויים להערכה רבה. אני זוכרת לא פעם, שהייתי עוזבת את הפגישות בינינו ואומרת בליבי, איזו זכות היא לי לפגוש אנשים ממלאים בהשראה. הדהים אותי לראות כיצד למרות הקושי שמזמנת המחלה ראשם נשאר מורם. פגשתי אנשים עם המון כוחות, עם לב גדול, אופטימיים, שהרשימו אותי ולנצח אזכור אותם.

תודה על שנה מיוחדת במינה.
עידית יעלון