סיכום שנה

יערה אסטרייך- סטודנטית לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית בירושלים.

השנה ליוויתי את המיוחדת במינה.

הפגישות שלנו נערכו אחת לשבוע ובהחלט מלאו וצבעו את שנת הלימודים הראשונה שלי באוניברסיטה בחוויות שלא הכרתי קודם לכן.

כמובן שלא אפרט על תוכן הפגישות מפאת צנעת הפרט, אך אנצל במה זו בכדי להביע את הערכתי כלפי האישה המדהימה איתה זכיתי לעבוד השנה. אישה שהעשירה ולימדה אותי כל-כך הרבה ויצאתי בהרגשה שאני זאת שזכתה פה לליווי.

המדריך של הסטודנטים מהאוניברסיטה העברית הוא דר' שבתאי לויט, איתו נפגשנו אחת לשבועיים בכדי לעבד את החוויות העולות ולקבל הדרכה לקראת המפגשים הבאים ולצורך שיפור השירות שלנו. גם זאת הייתה חוויה בלתי-נשכחת, אני מרגישה שהתבגרתי והתמקצעתי בזכות ההדרכות ואין כל ספק שאני מסיימת את השנה שונה מאוד משהתחלתי איתה.

במהלך השנה – בתחילתה ובסופה, היו שני ימי עיון שנערכו באגודה לטרשת נפוצה בת"א. גם שם נעשתה הדרכה ע"י העוסי"ת הנעימה אסנת, שם קיבלנו הדרכה נוספת ולמדנו מתיאורי מקרה של הסטודנטיות הנוספות ממוסדות לימוד אחרים. לאחר מכן נציגת חברת תרופות הסבירה לנו על תרופה הניתנת דרך הפה ומשפרת את חייהם של חולי טרשת בישראל. הייתה זאת דרך אופטימית מאוד לסיים את היום.

למרות שזה חלק מתכנית לימודים, אין ספק שלעולם לא הייתי מוותרת על החוויה שעברתי ועל שעות מרתקות עם אישה חכמה שהסכימה להתמסר אלי ולאפשר לי את מרחב הלמידה הזה.
כל שנותר לי הוא להודות על ההזדמנות לה זכיתי ולאחל לכולנו בריאות ובטחון.

יערה אסטרייך