אובג'יו  – יעילות ונוחות של טבליה פעם ביום

Aubagio (Teriflunomide) הינה טבליה חדשה לטיפול בטרשת נפוצה התקפית..  אובג'יו הינה תרופה המווסתת את מערכת החיסון. היא פועלת באמצעות עיכוב התרבות  של לימפוציטים, אשר סבורים כי הם אלו שמובילים את תהליך המחלה בטרשת נפוצה ואחראים לתקיפת המיאלין. אובג'יו  שומרת באופן כללי על תפקוד תקין של מערכת החיסון, ולכן הגוף עדיין יכול להילחם נגד זיהום, בזמן שהמטופל נוטל את התרופה.

אובג'יו מכילה את המרכיב הפעיל Leflunomide, המשמש לטיפול בדלקת מפרקים שגרונית מאז 1998.

אובג'יו נבדקה בתוכנית הפיתוח הקליני בין הגדולות ביותר בתחום הטרשת הנפוצה. במחקרים השתתפו כ-5000 חולים ברחבי העולם, וקיים עמה ניסיון של כ-10 שנים.

במחקרים שבדקו את השפעת התרופה כטיפול יחיד, נמצאה ירידה של עד 36% בתדירות ההתקפים השנתית, וירידה של  עד 31% בהתקדמות הנכות בהשוואה לתרופת אינבו. התוצאות חזרו על עצמן בשני מחקרים שונים.

במחקר TENERE , נמצא כי יעילות אובג'יו היתה דומה לזו של טיפול בתרופה מקובלת ויעילה מסוג אינטרפרון בטא ושביעות הרצון של המטופלים  הייתה גבוהה בקרב המטופלים בקבוצת האובג'יו.

במחקר TOPIC בחולים אחרי התקף מבודד ראשון (CIS), הסיכון לפתח  טרשת נפוצה מאובחנת  ירד ב-43% עם אובג'יו. הסיכון להתקף או נגע חדש ב-MRI ירד ב- 35%.

פרופיל הבטיחות מאפשר טיפול בתרופה בקו ראשון, או בקו שני למי שנכשל עם התרופות המקובלות האחרות בקו הראשון. תופעות הלוואי הינן מתונות ולרוב הפיכות:

עליה באנזימי כבד, הידלדלות קלה וחולפת של השיער, שלשול.

אובג'יו  אסורה לשימוש בהריון. על נשים בגיל הפוריות להשתמש באמצעי מניעה יעילים בעת נטילתה. במידה ונעשה שימוש בהריון, קיים תהליך מואץ לפינויה מהגוף תוך 11 ימים ע"י כדורי כולסטירמין או פחם פעיל.

אובג'יו הינה טבליה קטנה בגודלה, ולכן נוחה גם לחולים עם קשיי בליעה. ניטלת פעם ביום ללא קשר למזון. יתרונה הוא בשיפור ההיענות של החולים לטיפול. המינון המשווק בישראל הינו 14 מ"ג.

התרופה אושרה ע"י ה-FDA  ועל ידי הרשות האירופאית, ומשווקת בהצלחה בארצות רבות בעולם.

בישראל: אובג'יו נכנסה לסל הבריאות בשנת 2014 וקיבלה את אישור משרד הבריאות, במרץ 2014, זמינה בכל קופות החולים.

ההתוויה היא של טיפול בקו ראשון במחלת טרשת נפוצה התקפית, וכן טיפול ב- CIS התקף מבודד ראשון.

משווקת ע"י חברת ג'נזיים מקבוצת סאנופי.

פרטי אחות הקשר מטעם חברת ג'נזיים:
רונית מידן,  נייד: 054-6333770