איך נעזור לעצמנו, באמצעות "שיטת פאולה"

שמי אייה חולתMS כ- 20 שנה, לפני שנה וחצי זכיתי ללמוד "שיטת פאולה", שיטת ריפוי קסומה שמתאימה לכל אדם, בכל מצב ללא תרופות וללא מאמץ, שיכולה להקל על התפקוד היומי שלנו ואפילו במעט, להרגיש בעננים כאשר רואים תזוזה בשריר בגוף שלא ידענו על קיומו, או שלפוחית השתן שפתאום ממושמעת.

זו התעמלות של השרירים הטבעתיים – זו שיטה המבוססת על העיקרון שכאשר אנחנו מפעילים שרירים שנמצאים מסביב לפתחים שונים בגופנו, כמו סביב העיניים והפה וכן בשרירים לא טבעתיים כמו לשון, גבות, גלגל העין, בפעולה פשוטה של כווץ ושחרור פתיחה וסגירה, פאולה גילתה כי השרירים האלו פועלים כמערכת אחת הקשורה לכל מערכות הגוף. ולגוף יש יכולת טבעית לשקם עצמו.

ברצוני ללמד אתכם מספר תרגילים שלדעתי עשויים לעזור עם מחלה זו, אך עליכם לרצות מכל הלב, ולהתמיד.

עליכם להשקיע ביום בין 10 דקות לשעה , בין תרגיל אחד קבוע או יותר, בישיבה או בשכיבה, העיקר שכל תרגיל יעשה 10 דקות ברציפות, מנוחה דקה בעיניים עצומות, ולעבור לתרגיל נוסף, בחרו מה מתאים ונוח לכם מבין התרגילים המוצעים.

התרגילים:

לאיזון הגוף; כשהעיניים פקוחות, לקרוץ חזק, כל פעם בעין אחרת, למספר שניות, כשהשנייה נשארת פתוחה, ולחזור על פעולה זו שוב ושוב.

לחיזוק מיתרי הקול; לומר בקול "אוו אי", כאשר השפתיים מכווצות חזק כנשיקה ב "אוו", ומחייכות חזק בפה סגור לצדדים ב"אי".

חיזוק הכתפיים והנשימה; בראש ישר ללא תזוזה ובעיניים פקוחות להזיז את האישונים בלבד, מצד לצד, להביט לנקודה רחוקה.

לחיזוק עמוד שידרה; בפה סגור מרימים את קצה הלשון למעלה ולוחצים חזק לכיוון החך במרכז למספר שניות, משחררים, ושוב.

לחיזוק שריר שלפוחית השתן; עוצמים חזק את שתי העיניים ופוזלים לכיוון האף, ובמקביל מכווצים את השפתיים חזק כמו בנשיקה, למספר שניות , משחררים ושוב.

לחיזוק שריר פי הטבעת; עוצמים חזק את שתי העיניים ופוזלים לצדדים (ימין ימינה, שמאל שמאלה), כשהשפתיים מחייכות חזק בפה סגור למספר שניות. משחררים ושוב.

לחיזוק הגוף, מרגיע ועוזר להירדם;
עוצמים עיניים רגיל, ואז מהדקים מעט את העיניים למספר שניות, ומרפים וחוזרים על פעולה זו שוב ושוב כשהעיניים נשארות עצומות כל הזמן.

לשחרר ספסטיות;
עוצמים עיניים רגיל, מדמיינים קפיץ המחובר לאישונים בצד הפנימי של העין, ומדמיינים את הקפיצים נמתחים כלפי פנים לגב הראש חוזרים לאישונים.

לחיזוק מערכת העיכול; בעיניים פקוחות ובלי להזיז את הראש, מרימים את הגבות למעלה גבוה, מביטים למעלה למספר שניות, ואז מורידים את הגבות והמבט מטה למספר שניות, ושוב . יש לבצע כל תרגיל 10 דקות רצוף

מאחלת המון הצלחה ,
אשמח לענות לשאלות, ולשמוע תגובות….
אייה פבריקנט
ayafab@gmail.com