תוצאות חיוביות בשלב 3 בניסוי במתן פינגולימוד לילדים ומתבגרים צעירים. החולים בטרשת נפוצה

מחקר העוסק בילדים ומתבגרים החולים בטרשת נפוצה הראה כי טיפול אוראלי בפינגולימוד (גילניה של חברת נוברטיס) הפחית משמעותית את כמות ההתקפים לאורך תקופה של שנה עד שנתיים, כך לפי ההצהרה לתקשורת של חברת נוברטיס. התוצאות המלאות יוצגו בכנס אקטרים באוקטובר בפריז, צרפת. השימוש בפינגולימוד עדיין לא אושר לטיפול בטרשת נפוצה בקרב ילדים. נוברטיס מתכננת לנתח את המידע ולהציג אותו בפני הרשויות הרגולטוריות.

על אף שטרשת נפוצה מתפרצת לרוב בשלב הבגרות, היא מאובחנת לעתים גם בקרב ילדים ומתבגרים. מחקר זה, הידוע בשם "מחקר PARADIGMS", הוא הראשון מסוגו שהשלים את שלב המחקר הקליני ובחן פורמלית את הבטיחות והיעילות של טיפול לשליטה במחלה בקרב ילדים. המחקר השווה טיפול בפינגולימוד לבין טיפול אחר כך שכל הנחקרים היו בטיפול פעיל בזמן הניסוי.

פינגולימוד אושר ע"י מנהל המזון והתרופות של ארה"ב בשנת 2010 לשימוש במבוגרים החווים התקפים חוזרים של טרשת נפוצה. פינגולימוד נקרא sphingosine 1-phosphate רצפטור מודולטורי, ומאמינים כי פועל באמצעות שמירת תאי דם לבנים מסוימים בבלוטות הלימפה ומונע מהם לעבור את מחסום דם המוח למערכת העצבים המרכזית. מניעת כניסת תאים אלה מפחיתה את הנזק הדלקתי לתאי העצב.