'טבע' תמכור קנאביס רפואי בישראל

פורסם על ידי: מגזין קנאביס קטגוריה: בארץ, חדשות
28 בנובמבר 2016

חברת התרופות הגדולה במדינה 'טבע' מודיעה כי תשווק ותמכור קנאביס רפואי בישראל. היא מצטרפת לסופר-פארם שכבר הודיעה על כניסתה לתחום במה שנראה כמו השתלטות התאגידים על ענף הקנאביס הפורח – בדרך לשימוש בקנאביס ללא תפרחות ועישון כלל. "נכנסים לתחום הקנאביס הרפואי מתוך מחויבות עמוקה למטופלים בתחום הכאב," אומר מנכ"ל טבע אבינועם ספיר.

אחרי שנים בהן ספגה חברת 'טבע' האשמות על לחצים שהופעלו מצידה לכאורה להפחתת השימוש בקנאביס רפואי בגלל השפעתו על צמצום צריכת התרופות, מודיעה חברת התרופות הגדולה בישראל כי היא מצטרפת לתחום ונוטלת בלעדיות על שיווק משאף הקנאביס. בהודעה לעיתונות שפרסמה החברה הבוקר (ב') הודיעו נציגיה כי בקרוב תחל 'טבע' במכירות קנאביס רפואי בישראל וכי "על פי ההסכם, ’טבע ישראל’ תהיה המשווקת והמפיצה הבלעדית בישראל של משאף למתן קנאביס רפואי".

מכירות הקנאביס יתבצעו אך ורק בעזרת משאף זה, שהוא פרי פיתוח ישראלי המאפשר נטילת קנאביס ללא עישון, בשאיפת אדים ובבקרה מלאה של הרופא על הכמויות הנצרכות. "זו הפעם הראשונה שתחום הקנאביס הרפואי עומד בסטנדרטים פרמצבטיים למתן בשאיפה," הודיעו.

"המשאף מאפשר לצוות הרפואי להעניק את המינון האופטימלי של צמח הקנאביס, כך שהמטופל יזכה להקלה בסימפטומים מהם הוא סובל תוך מזעור ההשפעות הפסיכו-אקטיביות. יתרון נוסף של המשאף נעוץ בכך שהוא מאפשר טיפול נוח וזמין לחולים שאינם מעוניינים לצרוך קנאביס באמצעות עישון," נכתב.

הסכם זה שם חותם על כוונת משרד הבריאות להפסיק מכירת קנאביס רפואי בצורת תפרחות.
"הצמח הראשון אותו הטמיעה החברה במשאף הינו קנאביס רפואי. החברה השלימה מספר ניסויים קליניים אשר הראו את דיוק המשאף ועמידתו בסטנדרטים פרמצבטיים למתן קנאביס בשאיפה"

"ריכוז החומר הפעיל הניתן מצמח הקנאביס, כפי שנמכר בשנים האחרונות, אינו ידוע בדרך כלל, ולכן, בהיעדר מינון מדויק, לא ניתן היה עד כה להתייחס לקנאביס רפואי כטיפול רפואי מן המניין, דבר שהיקשה על החולים הזקוקים לטיפול זה וכן על הרופאים המטפלים"

"טבע ישראל נכנסת לתחום הקנאביס הרפואי מתוך מחויבות עמוקה למטופלים בתחום הכאב, שהינו אחד מתחומי הליבה של החברה", אמר היום אבינועם ספיר, מנכ"ל טבע ישראל. "טכנולוגיה מתקדמת ומכשור רפואי פורץ דרך – כמו אלו שפותחו על ידי הפיתוח הוא פיתוח, ואשר מייצרים ערך טיפולי רב לחולה פיתוח המשאף והמשתלב היטב באסטרטגיה של טבע ישראל, החורטת על דגלה חדשנות בכל תחומי פעילותה, אם בפיתוח מבית ואם בהשקעה או בחבירה לחברות ישראליות פורצות דרך."