הסוף לבירוקרטיה: בשורה לחולי טרשת נפוצה

מערכת וואלה! NEWS בשיתוף מרק

02 ביוני 2016

בכינוס של האגודה הישראלית לטרשת נפוצה הוכרזו הסכמות שיקלו על חייהם של 6,000 ישראלים החולים במחלה מול הצינורות הביורוקרטים. "בזכות עבודה המשותפת יוכלו סוף סוף החולים לקבל את מלוא זכויותיהם"

האם חייהם של חולי טרשת נפוצה עתידים להיות פשוטים יותר? בכינוס של האגודה הישראלית לטרשת נפוצה בחסות חברת התרופות מרק שנערך השבוע, הוכרז כי נציגי הביטוח הלאומי והאגודה הישראלית לטרשת נפוצה הגיעו להסכמות שמטרתן להקל על חייהם של 6,000 ישראלים החולים במחלה מול הצינורות הביורוקרטים. בכינוס השתתפו ח"כ מאיר כהן (יש עתיד), שר הרווחה לשעבר וחבר בוועדת הבריאות של הכנסת ופרופ' שלמה מור יוסף מנכ"ל ביטוח לאומי.

על פי ההסכמות, וביוזמת מנכ"ל האגודה הישראלית לטרשת נפוצה, ג'נין ווסברג, ייצר הביטוח הלאומי יחד עם האגודה הישראלית טופס אחיד לרופאי המשפחה המטפלים בחולי הטרשת. טופס זה יהווה לראשונה, מסמך רשמי עבור הביטוח הלאומי, ויחסוך לחולים את הטרטור בין הוועדות השונים בדרך לקבל הקלות כספיות כתוצאה מנכותם. מסמך ההסכמות ייצור שפה רפואית אחידה למחלה.

כמו כן, הגברת המודעות של הרופאים למחלת הטרשת, "ניסחנו חוזר מיוחד לרופאי הוועדות בביטוח הלאומי המותאם לחולי ה- M.S., ובו פירוט של כל אותם פרטים החשובים לנו אודות אותו חולה", כך אמר מור-יוסף בכינוס. "הגברת המודעות בקרב רופאים תשנה את עולמם של החולים ותביא לסוף החסמים והסחבת הביורוקרטית עימה מתמודדים חולים רבים".