סיכום שנתי – הכשרה מעשית

מאת: אור מעוז, האוניברסיטה העברית

בתחילת דרכי במעורבות הייתי מספר לאלו ששאלו, שאני נפגש עם אדם הסובל ממחלת הטרשת הנפוצה, אך לאחר היכרות ארוכה עם שמואל(שם בדוי) הוחלפה המילה "סובל" ב"מתמודד". שמואל מתמודד עם המחלה, נאבק בה ולא נותן לה להגדיר אותו. למסקנה זו הגעתי רק לאחרונה – אדם הוא קודם כל אדם והקושי או הסטיגמה שלו אינה אלא אתגר אייתו הוא מתמודד. הדבר נוסף שלמדתי מן המעורבות הוא החשיבות של ההרגלים הראשוניים בקשר שמהר מאוד הופכים לטבע, דבר שיתרום לי בהמשך חיי המקצועיים.

לגבי ההדרכה, מבחינתי ההדרכה אצל שבתאי הייתה נקודת השיא שלי בשבוע ובלימודים בכלל. ההדרכה תרמה לי רבות,במישור של המפגשים עם אוכלוסיית הטרשת ובעבודה סוציאלית בפרט. האווירה בהדרכה היא מאתגרת וחיובית, מנקודת מבט שלי הפכנו לקבוצה מגובשת שרמת הפתיחות בה הייתה גבוהה.
ימי עיון באגודה היו אינפורמטיביים,סיפקו הזדמנות לראות כיצד פועלות עמותות רווחה בארץ וטעימה בלהבין את המערכות היחסים העדינים והמגוונים שיש להם עם גורמים חיצוניים. המשתתפים בימי עיון הכי בגילאים שונים ובמסלולים למידה שונים, עובדה שתרמה לפוריות של הדיון. הצוות באגודה דאג לאווירה טובה ולאכול טוב ושבכל יתנהל בצורה מסודרת וברורה.

סך הכול אני מרוצה מהמעורבות השנה ומהבחירה שלי לקיים אותה באגודה למען חולי טרשת נפוצה.