סיכום הכשרה מעשית

מאת: היבא וסגא, סטודנטיות לעבודה סוציאלית- האוניברסיטה העיברית

אנו עבדנו לתקופה קצרה באגודה ובתקופה זו למדנו, חווינו, ויצאנו עם המון דברים. כאשר הגענו לאגודה לא ידענו כלום עם האגודה כגון השירותים שהיא נותנת ובכלל לא ידענו על המחלה לא הבנו מה זה טרשת נפוצה, אבל בעזרת גנין שנתנה לנו חוברת שכתוב בה הכול ושהסביר לנו על המחלה הכאבים והחוויות שחווים, הקשיים שסובלים מהם, בנוסף לכך היא סברה לנו על האגודה עצמה השירותים שהיא נותנת וכו'.

יתר על כך במהלך העבודה באגודה היכרנו העובדים בה, ראינו איך הם עובדים ביחד כמשפחה אחת וגם ראינו שהקשרים ביניהם טובים, יצא לנו לראות כיצד הן מדברות עם החולים וכיצד נותנת להם תמיכה רגשית ואפילו איך הן מנסות לעזור להם כאשר פנו אליהן במטרה לקבל עזרה.

העבודה שלנו הייתה עזרה בתרגום לערבית, עזרנו לתרגם ספר וגם דיברנו עם חלק מהחולים ומהעבודה זו למדנו הרבה דברים שיתרמו לעבודה שלנו בעתיד וגם יתרמו לנו עכשיו:

ראשית, למדנו כיצד לעבוד בצוות ואיך להיות חלק מהצוות בנוסף מהקשרים שראינו בין העובדים באגודה למדנו שהעבדה ביחד כמשפחה זה יגביר הרצון לעבוד, שני מהחולים עצמם למדנו המון דברים אחד איך להיות חזקים מול הקשיים שעומדים בפנינו.

מתוך ההתנסות שלנו באגודה והצפיה שלנו בעובדים למדנו גם כיצד להתמודד עם החולים באהבה ובסבלנו, ועוד דבר חשוב שעלניו לצין אותו הוא התרומה של האגודה לערבים, ראינו איך האגוד מנסה לעזור למגזר הערבים ב- מתן תמיכה רגשית חברתית והשתתפות בפעילויות שהיא מקיימת וגם הספר של השירותים שהאגוד מתרגמת לאוכלוסייה הערבית, מכל זה למדנו משמעות השוויון ואיך לחשוב באחר ולנסות לעזור לו בכול כוחינו וזה למרות שהוא שונה ממנו.

לבסוף החוויה שלנו באגודה הייתה נהדרת ובלתי נשכחת ולמדנו ממנה המון דברים – מהחולים עצמם מהעובדים