קבוצת תמיכה ת"א ללא אמצעי עזר
סיכום שנת 2017-2018

רבקי גרון-שביב, עו"ס ומנחת קבוצות

קבוצת תמיכה ת"א פועלת מזה כ-6 שנים.

בשנתיים האחרונות, ניתן לומר, שישנם משתתפים קבועים בקבוצה. הפגישות מתקיימות אחת לחודש למשך שעה וחצי ומהוות מקום מפגש חם לחבריה. ישנם מספר חברים בקבוצה שיצרו קשרים חברתיים גם מעבר למפגשים החודשים.

לכול אורך הקבוצה, החברים בה מדברים על הצורך והרצון בתמיכה, שייכות ובמקום בו הם יוכלו לדבר את אשר על ליבם, ואכן, ישנה תחושה שיש פתיחות בקבוצה וניתן לומר דברים שאי אפשר להשמיעם בפורומים אחרים.

בנוסף לתמיכה הרגשית והחברתית, הקבוצה מהווה עבור חבריה מקור ידע והתייעצות. חברי הקבוצה חולקים מידע אחד עם השני ומייעצים בכול המישורים.

אחד מהנושאים שהיו מאוד דומיננטיים השנה היה נושא התעסוקה. בעקבות ההשפעות של מחלת הטרשת חלק מחברי הקבוצה נאלצו לעזוב את המקצוע בו עבדו, ובעצם נדרש מהם "לחשב מסלול מחדש" בנושא התעסוקה. דיברנו על החשיבות של עבודה ברמת התעסוקה, בנוסף, לחשיבות של בניית סדר יום עם תוכן.

הקבוצה עסקה בכך רבות באופן רגיש ותומך. חלק מחברי הקבוצה השתלבו השנה בשוק העבודה, דבר שמאוד ריגש וחיזק את שאר חברי הקבוצה.

לסיכום, השנה התברכתי בקבוצה רגישה, חמה, מאפשרת, שנתנה הרבה תמיכה ועצות טובות אחד לשני. לאחר 6 שנים בהם אני מנחה את הקבוצה אני עוזבת. כול אחד מחברי הקבוצה יישאר בליבי. למדתי הרבה במהלך השנים מחברי הקבוצה על כוח, התמודדות ובנייה מחדש. אני מודה לחברי הקבוצה שפתחו בפני את ליבם.

אני בטוחה שהקבוצה תמשיך להיות חמה תומכת.