דוד כספר – הייתי סקפטי אך תפקודי השתפר בעזרת הקופקסון – דוד כספר

בשנת 2000, בהיותי בן 32, אובחנתי עם טרשת נפוצה. בעשור האחרון עברתי התמודדות לא פשוטה עם המחלה, עם זאת חשוב לי לספר את הסיפור האישי שלי כדי להביא קרן אור של תקווה לסובלים מהמחלה. אובחנתי בעקבות התקף שעברתי בעיין אחת, במהלכו איבדתי את הראייה באותה עין. פניתי למיון ברמב"ם, שם חשדו שמדובר בבעיה עצבית והפנו אותי לבדיקת MRI שתוצאותיה הראו באופן חד משמעי שמדובר בטרשת נפוצה. טופלתי בסטירואידים, ולאחר מכן התחלתי טיפול פעמיים ביום בתרופה לטרשת. סבלתי מאד מתופעות לוואי של הטיפול, כאבי הראש לא הרפו ממני. כאשר הגיעו תוצאות בדיקות התברר שיש לי פגיעה קשה בכבד, על כן הרופא שלי העביר אותי לטיפול חד שבועי באוונקס. לצערי הרב, המצב לא הוטב. מרבית הזמן היתה לי תחושה של שפעת חזקה, תשישות גדולה שהגבילה אותי מאד בפעילות היומיומית. יתרה מכך, במהלך התקופה הזאת היו לי התקפים חוזרים ברגל ובעין השנייה, הרגשתי שמצבי מתדרדר.

בת הזוג שלי, רופאה במקצועה, חזרה ואמרה לי שעלי לבקש לשנות את הטיפול כי התרופה לא עוזרת לי. ביקשתי מהרופא שלי לנסות טיפול אחר, אך הוא סירב בנימוק שתופעות הלוואי שלה יסכנו אותי. המפנה במצבי חל לפני חצי שנה, כאשר התחלתי את הטיפול בקופקסון. כבר לאחר חודש הרגשתי הקלה משמעותית ברעידות של העין, אשר שיבשו לי את הראייה. ההבדל במצב הראייה התחדד לי בעזרת ובאמצעות משחק מחשב שאני משחק בו יום יום. לפני התחלת הטיפול בקופקסון הרעידות של העין גרמו לי לטשטוש וקושי בריכוז ומנעו ממני להתקדם ברמות הקושי של המשחק, ולאחר התחלת הטיפול בקופקסון נוכחתי לראות שמצב הראייה מאפשר לי להתקדם בשלבים ולעלות ברמות הקושי של המשחק. כעת גם חזרתי לקרוא בעין אחת. לצערי, מצבה של העיין שנפגעה בהתקף הראשון נותר בלתי הפיך. אני מרגיש את ההבדל גם במצבה של הרגל שלי: אם בעבר נאלצתי לנוח כשעה לאחר שהלכתי ברגל 500 מטר אל בית הורי, כעת אני מתעייף פחות ולא זקוק למנוחה לעיתים כל כך קרובות.

הבדיקות הרפואיות שלי מעידות על ההצלחה של הטיפול בקופקסון, אך חשוב מכך – אני עצמי מעיד בשמחה שההרגשה שלי השתפרה פלאים. הייתי מאד סקפטי לפני התחלת הטיפול, אבל נוכחתי לראות שעד כה הטיפול בקופקסון לא רק מונע התקפים, אלא גם מצליח לשפר את התפקוד וההתמודדויות עם הנכויות שכבר קיימות. נכון שזה לא תענוג גדול להזריק מדי יום זריקת קופקסון, אבל מבחינתי התוצאות מצדיקות הכל.

מטופל אצל ד"ר וולר.

דוד כספר, בן 42, תושב הקריות,
052-3549573