גיא (גאיוס) האוזר- מטופל בקופקסון, חב' טבע

במהלך שנת 2000 טיילתי באוסטרליה ובעיצומו של טיול אופניים לאורך 1800 ק"מ חוויתי את שני ההתקפים הראשונים של המחלה. אז כמובן לא ידעתי לקשר בין שניהם, בראשון סבלתי מראייה כפולה, נעזרתי ברטייה לעיין וההפרעה חלפה מעצמה, ההתקף השני היה ברגל אך גם אליו התייחסתי כאל בעיה קטנה וזמנית. הייתה לי הפוגה עד 2004 ואז המחלה שבה והתפרצה. שרירי הפנים בצד שמאל קפאו וכעבור חודש החלו בעיות מוטוריות רציניות ברגל ימין. עברתי MRI ובדיקת נוזל חוט שדרה ובסיומן התבשרתי שאני חולה בטרשת נפוצה.
מיותר לציין כי עד אותו רגע לא ידעתי מה זה טרשת נפוצה, אחרי הכל לבחור בריא בן 34 אין סיבה מיוחדת להכיר את המחלה, והתגובה הרגשית שלי הייתה בהתאם מאד קשה.
ההתקף האחרון שלי היה לפני כשנה. ההתמודדות היומיומית עם המחלה קשה לי מאד, הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הרגשי. המחלה הזאת גורמת להרבה רגעים מביכים ומשפילים.
האחות המלווה רחל היא אחת מנקודות האור שמחזקות אותי. היא מתקשרת פעמים רבות לשאול לשלומי, מגיעה לביקורי בית, נעים לדעת שיש לי כתובת לקבלת תמיכה מקצועית ונפשית.
באוקטובר האחרון השתתפתי בנופש השנתי שיוזמת האגודה לטרשת נפוצה בחסות "טבע ישראל". שמחתי על ההזדמנות להיפגש עם חברים ולבלות עם עוד אנשים צעירים שחולים במחלה. הנופש מציע הרבה פעילויות, הרצאות, העשרה וכמובן אוכל בלי סוף. זהו ללא ספק בילוי מרענן ושובר שגרה, כן ירבו.