איילת – מטופלת בקופסון, חב' טבע

טשטוש ראייה שתקף אותי באמצע מבחן ביעוץ ארגוני, בעודי מתמקדת בניתוח המבנה הארגוני של חברת "טבע", אילץ אותי להפסיק את המבחן כי לא הצלחתי לקרוא כלום. הרגשתי כאבים בעיניים והנחתי שמדובר בסינוסיטוס, לכן פניתי לרופא המשפחה שלי. למזלי הטוב הרופא שלח אותי הישר לחדר מיון בתל השומר שם עברתי בדיקת MRI ועלה החשד לטרשת נפוצה. לאחר כחודשיים כשעברתי התקף ברגל, אובחנתי באופן רשמי והתחילו לדבר איתי על הצורך בטיפול מניעתי.

קראתי ביוזמתי המון חומר על הטיפולים התרופתיים וגם התעניינתי בפורום התמיכה של אתר "תפוז". בהתיעצות עם הרופא בחרתי בטיפול קופקסון לאחר שהבנתי שיש לו יתרון יחסי מבחינת תופעות הלוואי. כאמא צעירה לשני ילדים היה חשוב לי להמשיך ולתפקד באופן שגרתי ככל הניתן, רציתי להמנע מהרגשה של שפעת ומהצורך לקחת אקמול לפני ואחרי הטיפול. הזריקות כשלעצמן לא הרתיעו אותי ובדיעבד גיליתי שאכן מתרגלים אליהן במהירות.

בשנתיים הראשונות לאחר האבחון עברתי מספר התקפים, בשנה השלישית היתה הפוגה, לאחריה עברתי התקף אחד אבל באופן קל יותר. לשמחתי ההתאוששות היתה מהירה ולא נשארו לי נזקים קבועים. לפני שנה וחצי הרופא בחן צילום MRI עדכני שלי ודיווח לי בשביעות רצון שהמצב השתפר ביחס לתמונות המצב בזמן האבחון, יש לי פחות נגעים וגם הגודל שלהם הצטמצם. הבשורה הזאת היתה אור ירוק עבורי להריון שלישי. במהלך ההריון הרגשתי ממש מצויין, המחלה היתה בלתי מורגשת. במזל טוב ילדתי בן וכיום אני עדיין מניקה אותו ומרגישה מצויין. אני מעריכה שכאשר תמלא לבני חצי שנה אחזור לקבל קופקסון.

זאת הזדמנות מצויינת עבורי להודות לאביטל, האחות הצמודה, שמלווה אותי במסירות וברגישות, מהווה כתובת מקצועית ואוזן קשבת בנושאים אישיים, היא בן אדם נדיר והלוואי שירבו כמותה.
אגב, בסופו של דבר ניגשתי בשנית לאותו מבחן ביעוץ ארגוני ועברתי אותו בהצלחה, אלא שבפעם השנייה כשנתקלתי בסיכומים שוב ושוב במילה "קופקסון" לא יכולתי שלא לחייך לעצמי.