מרפאה חדשה ייעודית לטיפול בילדים עם מחלות נוירו אימונולוגיות לרבות טרשת נפוצה במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל

במכון הנוירולוגי בשניידר הוקמה מרפאה ייעודית לטיפול במחלות נוירואימונולוגיות בילדים הכוללת ,בין היתר, טיפול בילדים חולי טרשת נפוצה. הטיפול מתמקד באבחון, התאמת טיפול תרופתי ומעקב. במקרי הצורך נעשה שימוש פרטני בתרופות אימונומודולטוריות חדשות.

את המרפאה מנהלת נוירולוגית ילדים בכירה, ד"ר גנלין-כהן אסתר. ד"ר גנלין בוגרת רפואה מטעם הטכניון בהצטיינות,  בעלת דוקטורט בביוכימיה (טכניון) ותואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל-אביב).

המרפאה שמה לה לדגל לטפל בילדים וללוות את הוריהם מחד, וכן לקדם את המחקר וההבנה בתחום מאידך.

המרפאה מהווה כתובת לטיפול בבעיות המתעוררות בהתמודדות עם המחלות הכרוניות, מעניקה הכוונה אישית וליווי צמוד.

מחלתו של ילד לוקה במחלה כרונית מהווה פגיעה לא רק בו אלא גם במשפחתו וסביבתו הקרובה. נדרשת תקופת הסתגלות לא קלה. ההורים נדרשים לשדר מסר מרגיע בו בזמן שהם עצמם דואגים ואינם יודעים מה מצפה להם בהמשך. ילד קטן לא תמיד מסוגל לבטא את תחושותיו או מיחושיו. ההורים נדרשים לעמוד על המשמר ולדווח על כל החמרה. תחושת האחריות גדולה. הידיעה כי המחלה תמשיך ללוות לאורך הילדות, תורמת להרגשת חוסר אונים.

מרפאה ייעודית לילדים היא המקום לתת מענה צמוד להורים, להסביר להם מה צפוי בהמשך, להראות להם כי ניתן לחיות עם המחלה מבלי לשנות סדרי חיים. כי הילדות איננה נעלמת. לתת הרגשת ביטחון ממקום של מקצועיות ואנושיות. לדעת שבדרך הזו הם אינם צועדים לבד.

ברוח זו, הדגש הטיפולי במרפאה משתלב עם רפואת הילדים מתוך הסתכלות כוללת על הצרכים הייחודים בילדים (פיסיולוגים, התפתחותיים , רגשיים וסביבתיים).

המרפאה פועלת במסגרת המכון לנוירולוגיה באווירה נעימה וידידותית לילדים.

זימון תור בטלפון-.03-9253210.