מכללת ספיר – סיכום שנה

טצושוילי תמי, סטודנטית

במסגרת הלימודים התעניינתי מאד ללמוד ולהעמיק את הידע שלי בטיפול בחולי כרוני, מתוך כך, בחברתי לעשות הכשרה באגודה לטרשת נפוצה אשר מהווה נדבך איתן לתמיכה בחולים אשר מרגע בו הם מתחילים להתמודד עם המחלה הם זקוקים לתמיכה אין סופית ומשפחה נוספת שזה בדיוק מה שהאגודה מספקת להם. האגודה קיבלה אותי מהיום הראשון בצורה חמה והעניקה לי הרגשה שאני חלק ממשפחה והעניקה לי גם ותמיכה מקצועית אשר תרמו להתפתחותי המקצועית.

במהלך ההכשרה היו באחריותי חמישה פונים, כל אחד מהפונים תפסו פינה חשובה בחיי, והרגשתי שהם תרמו לי באופן שונה להתפתחות המקצועית שלי. עבורי זו הייתה הזדמנות משמעותית ובתור סטודנטית למדתי הרבה דברים על עצמי בתהליך, ועל המקצוע שבו אני שואפת לעסוק.

נוכחתי לגלות כי כל אחד ואחת מהם מתמודדים בדרך אחרת עם המצב לו הם נקלעו וזה נתן לי להבין שנדרש להבין כל אדם באופן פרטני על מכלול ההיבטים שלו והמורכבות הייחודית שלו. חלק מהפונים, למרות שחיו עם המשפחה חוו בדידות והייתי עבורם האדם היחיד שהיה להם מקום לשתף עימו את רגשותיהם. בנוסף, במפגשים האלה, בתור סטודנטית, היה עבורי מאוד מאדגר להחזיק איתם את העצב, ומצד שני לא לאפשר להם לשקוע באבל, אלה למצוא את הכוחות שיאפשרו להם להמשיך עם חייהם על אף המצב בו הם נמצאים.

חשוב לציין כי לאורך כל הדרך הלמידה הייתה חשובה מאד עבורי, ההדרכות שקבלתי פעם בשבוע על ידי גברת רותי קטנוב, השפיעו עלי לא רק ברמה המקצועית כי אם גם ברמה האישית, כל הדרכה שלה הייתה מקצועית והעניקה לי הרבה ידע ומידע שאני ייקח איתי הלאה.