למען עתיד טוב יותר

מיכל ברייטמן
חברת טבע

בדצמבר 1995 נרשם בישראל המרשם הראשון בעולם של קופקסון. יחד עם תרופת המקור הישראלית הראשונה של חברת טבע, נולד גם שיתוף פעולה פורה ומתמשך בין חברת טבע לאגודה הישראלית לטרשת נפוצה. טרשת נפוצה היא מחלה אחת שפנים רבות לה: מהלך המחלה, אופייה וחומרתה משתנים מחולה לחולה. כל חולה נאלץ להתמודד עם סוג שונה של תסמינים ומגבלות גופניות, אך המשותף לכולם הוא עצם ההתמודדות היומיומית עם מחלה עצבית כרונית. האתגר החשוב הניצב בפני האגודה לטרשת נפוצה הוא להגיע אל המכנה המשותף לכל החולים, לפעול לשיפור וקידום בריאותם ואיכות חייהם של כל הישראלים הסובלים מטרשת נפוצה: צעירים ומבוגרים, נשים וגברים, יהודים וערבים, חילוניים ודתיים. טבע ישראל נרתמה לסייע לאגודה והיא מעניקה חסות רחבה ותומכת במגוון פעילויות העשרה שיוזמת ומבצעת האגודה לטרשת נפוצה, למען העצמת החולים וחיזוקם.

אחד הפרוייקטים המשותפים שמקיימות חברת טבע והאגודה לטרשת נפוצה, הוא קייטנת קיץ לילדי חולים. במהלך כל שנות פעילותה, הקייטנה קיבלה אליה בחיבוק חם ואוהב ילדים רבים, העניקה להם הזדמנות להתנתק למשך שבוע שלם ממחויבויות משפחתיות ומעול השגרה התובענית, וסיפקה להם שעות רבות ואיכותיות של בילוי ונופש. חברת טבע נרתמה לפרויקט זה מאז ראשיתו, לפני יותר מעשור, כמו גם לנופש השנתי ב"בית קיי" בנהריה, המהווה פרויקט חשוב נוסף התורם לרווחתם של החולים ומתקיים בהתמדה מדי שנה. הנופש מיועד לכל החברים ובני זוגם, מאפשר אתנחתא להתרגעות, מנוחה, ומפגש עם חברים ותיקים-חדשים, לצד מגוון פעילויות והרצאות העשרה.

אין ספק כי הנופשים השנתיים לחולים וילדיהם הם "הדובדבן שבקצפת", אך הם אינם מאפילים על הפעילות השוטפת העניפה והמשגשגת בשטח, למען החולים. ראוי להזכיר בהקשר זה את היוזמה הברוכה להקמה ותחזוקה של רשת של קבוצות תמיכה אזוריות, המספקות סיוע נפשי, ובמקביל מהוות מסגרת חברתית למפגשים אזוריים של מטופלים. חברת טבע נרתמה ועוזרת בתמיכה הדרושה להבטחת רציפות קיומם של מפגשים אלו. האגודה לטרשת נפוצה פועלת נמרצות גם בתחום ההסברה והעלאת המודעות למחלה, הן בקרב הציבור הרחב והן בקרב ציבור החולים. במסגרת זאת מפתחת האגודה חומרי הסברה יחודיים, כמו חוברות עבודה וצביעה לילדים בנושא טרשת נפוצה. חוברת זאת מהווה כלי עזר חשוב להורה המתמודד עם טרשת נפוצה ומסייעת לו להסביר את פשר המחלה לילדיו הצעירים. האגודה לטרשת נפוצה היא הקטר המניע ופורץ הדרך, אליו נרתמת חברת טבע, מתוך ראייה ואמונה כי מחוייבותה כלפי החולים אינה מסתיימת במתן טיפול תרופתי יעיל, אלא רק מתחילה שם. חברת טבע רואה עצמה כשותפה לאגודה ושמחה לסייע בחשיבה, בעשייה ובתמיכה על מנת לקיים את הפעילויות המרכזיות של האגודה. ההצלחות שנרשמו בשטח עד כה מדברות בעד עצמן, ומהוות תמריץ להמשך שיתוף הפעולה בשנים הבאות לרווחתם של החולים ובני משפחותיהם.

תודה לאחיות חב' טבע 
רחל חתם: 054-8884883
טובה ברנר: 054-8884882
אביטל מנדלר: 054-8884881
אתר טבע: hebrew.tevapharm.com