טיפול בבטאפרון מעכב התפתחות "חורים שחורים" בטרשת נפוצה

ממצאים חדשים מראים כי טיפול בבטאפרון הפחית באופן משמעותי את מספר הנגעים החדשים הפעילים, העלולים להפוך לחורים שחורים ולגרום לנזק בלתי הפיך ברקמת המוח.

חברת באייר העולמית הציגה ממצאים חדשים מאנליזת מחקר BEYOND בכינוס השנתי ה -20 של האגודה האירופית לנוירולוגיה שהתקיים בברלין בחודש יוני 2010.

בעוד שלא נמצא הבדל בהפחתת סיכון להתקפים במחלת טרשת נפוצה בין קבוצת המטופלים בבטאפרון לבין קבוצת המטופלים בקופקסון, שיעור הנגעים החדשים הפעילים במוח שהפכו לחורים שחורים קבועים נמצא דומה בטיפול בבטאפרון מול קופקסון. בבטאפרון הפחית ב-30% את מספר הנגעים הפעילים במוח שעלולים להפוך לחורים שחורים קבועים. חורים שחורים קבועים נחשבים לאזורים של אובדן תאי עצב הגורמים נזק קבוע ובלתי הפיך לרקמת המוח.

דר' פיליפי, מנהל יחידת המחקר באוניברסיטת סן- רפאל במילאנו , איטליה והחוקר הראשי של המחקר: "המחקר מראה כי טיפול בבטאפרון מספק הגנה על רקמת המוח כמו בטיפול בקופקסון. זאת על ידי מניעת הנזק שנגרם מתהליך דלקתי הפוגע בתאי העצב".

בעוד שטרשת נפוצה נחשבה באופן מסורתי כמחלה דלקתית, ידוע כיום כי היא כרוכה גם בניוון מוקדם של תאי עצב, ולכן הניוון עלול להוביל לנזק בלתי- הפיך ולהתקדמות המחלה.

טימון בוגומיל, סגן נשיא וראש היחידה הרפואית לנוירולוגיה, עיניים והמטולוגיה בחברת באייר שרינג פארמה: "זהו מידע משכנע שדורש בדיקה נוספת לגבי הגורמים להתקדמות טרשת נפוצה ומנגנוני הפעולה של בטאפרון".