טיפול באבונקס לטרשת נפוצה מפחית את הנכויות הפיזיות

  • נתונים ארוכי טווח של מחקרים המציגים את ההשפעות הקליניות של הטיפול באבונקס (AVONEX) לאחר ההתקף הראשון מלמדות, כי מתן טיפול מוקדם באבונקס מפחית בצורה משמעותית את התקדמות הנכות הפיזית המאפיינת את המחלה .
  • על פי המחקר הטיפול באבונקס אף הוריד את קצב ההתקפים לרמה התקף אחד בארבע שנים . 
  • ד"ר פיליפ קינקל , מנהל המרכז העולמי לטרשת נפוצה בבוסטון : " תוצאות המחקר מחזקות את הקונצנזוס הקיים בקרב הרופאים הנוירולוגים שקבלת טיפול מוקדם ככל הניתן , לאחר התקף אחד או שנים של טרשת נפוצה, מעלה את יעילות הטיפול הניתן לחולה " . 

=================================================

השבוע התפרסמו לראשונה נתונים ארוכי טווח המציגים את ההשפעות הקליניות של הטיפול באבונקס (AVONEX) לאחר ההתקף הראשון, כ 10 שנים לאחר תחילת המחקר.

מדובר בתוצאות מרשימות שהושגו במעקב אחרי 155 חולים המלמדות כי מתן טיפול מוקדם באבונקס מפחית בצורה משמעותית את התקדמות הנכות הפיזית המאפיינת את המחלה, כפי שהיא נמדדת בסקאלה הנקראת EDSS (ערכי הסקאלה נעים בין 0-10 כאשר ציון יותר גבוה מצביע על החמרה). 90% מהחולים היו בעלי EDSS הנמוך מ 4.0 לאחר 10 שנים של טיפול, ו 80% מהחולים היו בעלי ערך EDSS הנמוך מ 3.0. בנוסף – קצב ההתקפים השנתי של המטופלים עמד על 0.25 בשנה בלבד, כלומר – התקף אחת לארבע שנים.

תוצאות אלו מחזקות את מעמדו של AVONEX כטיפול לטרשת נפוצה הן בטווח הארוך, והן כטיפול ראשוני לחולים שחוו התקף אחד בלבד וזאת בשילוב עם נוחות בשימוש בהזרקה חד שבועית בלבד. מדובר בתדירות הזרקה שמרבית מהחולים מתמידים בה.

תוצאות המחקר התפרסמו בכנס American Academy of Neurology AAN שהתקיים בשבוע שעבר בסיאטל, ארצות הברית