היקף הטיפול המצטבר לטיפול בטרשת נפוצה בקופקסון הגיע למיליון שנות חולה

  • קופקסון® אושר לטיפול בשנת 1996 וכיום הינו התכשיר המוביל בעולם לטיפול בטרשת נפוצה בשלב ההתקפי (RRMS).
  • מחקר קליני, פרוספקטיבי ומתמשך הנערך בקרב מטופלים בקופקסון® 19 שנים ויותר, מספק משנה תוקף לנתוני היעילות והבטיחות של התכשיר. 

טבע הודיעה היום כי היקף הטיפול המצטבר בקופקסון® (glatiramer acetate בהזרקה) בטיפול בטרשת נפוצה הגיע כעת למליון שנות חולה. ניתוח נתונים זה מתבסס על מידע פנימי של החברה המוגש אחת לשנה למינהל המזון והתרופות של ארה"ב(The U.S. Food and Drug Administration, FDA)

"אבן דרך זו מדגישה את נתוני היעילות והבטיחות המבוססים של קופקסון® בטיפול ארוך טווח עבור הרופאים והחולים אשר מסתמכים על תכשיר זה לטיפול במחלה", אמר ד"ר קן ג'ונסון, פרופסור לנוירולוגיה, מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת מרילנד, ארה"ב. ככל שמתפתחות אפשרויות הטיפול העתידיות בטרשת נפוצה, גוברת ההכרה בחשיבות קיומם של נתוני יעילות ובטיחות ארוכי טווח. המידע המצטבר אודות קופקסון® בטיפול ארוך טווח מעודד במיוחד לנוכח טבעה הכרוני של מחלה זו.

"לפני עשרים שנים כלל לא ידענו אם יהיה טיפול יעיל ובטוח לחולים בטרשת נפוצה" אמר דאגלס פרנקלין, נשיא ומנכ"ל איגוד חולי הטרשת הנפוצה בארה"ב (Multiple Sclerosis Association of America)

"העובדה שאנו יכולים לציין כיום את ההשפעה ארוכת הטווח של הטיפול היא ציון דרך אמיתי ואנו אסירי תודה על כך בשמם של החולים בטרשת נפוצה ברחבי העולם".

קופקסון® אושר לשימוש בשנת 1996 והיה לתרופה הראשונה שאינה מקבוצת האינטרפרונים (non-interferon) לטיפול בטרשת נפוצה. מחקר קליני פרוספקטיבי בקופקסון ® הנמשך כבר למעלה מ- 19 שנים, שב ומדגים את יעילות התכשיר ובטיחותו בטיפול ארוך טווח.

לורה קימבל, חולה בטרשת נפוצה, אשר השתתפה בניסוי העיקרי אשר הוביל לאישור הקופקסון ® וממשיכה להיות מטופלת במסגרת הניסוי הפרוספקטיבי, אומרת "אני מאמינה שהתחלה מוקדמת של הטיפול במחלתי, תוך מחוייבות מצידי לטיפול מתמשך, עזרו לי לשמור על אורח חיים בריא ופעיל". לורה קימבל הפכה לחברה בקבוצת ה- Team Copaxone® במטרה לחלוק את נסיונה בהתמודדות עם המחלה ולשמש השראה לחולים נוספים.

"סיפורם האישי של מטופלים שמצבם השתפר באמצעות הקופקסון® מגביר את רצוננו לשרת את קהילת החולים בטרשת נפוצה," אמר משה מנור, סמנכ"ל בכיר לפיתוח מוצרים ייחודיים בטבע. "טבע מחוייבת לקהילת החולים וממשיכה להשקיע במחקר ופיתוח של טיפולים חדשניים כמו גם בקשת רחבה של שיפורים במוצר המיועדים להגביר את ההיענות לטיפול ואת נוחות השימוש בקופקסון®"