חב' טבע – אחסון תרופת הקופקסון למעלה מחודש בטמפרטורת החדר

חב' טבע

חברת טבע הודיעה ביום 6/6/07 כי קיבלה אישור ממנהל התרופות והמזון האמריקני, ה-fda, לאחסן את תרופת הקופקסון למשך תקופה של למעלה מחודש ימים בטמפרטורת החדר. אישור זה ניתן גם לחברת סנופי אוונטיס.

עד לקבלת האישור בגרסה הקודמת יכלו המשתמשים לאכסן את התרופה רק למשך שבוע ימים, וכעת יוכלו המטופלים לאחסן את התרופה בטמפרטורת החדר למשך יותר מחודש. הדבר עשוי להקל על החולים את איחסון התרופה והשימוש בה, מאחר ועד כה נדרשו החולים להגיע לרשתות הפארם בתדירות גבוהה.

למרות החדשות המשמחות עבור החולים המשתמשים בתרופה, לדבריה של האנליסטית יסכה ארז מבית ההשקעות כלל פיננסים, "החידוש לא צפוי להשפיע על התוצאות הכספיות של החברה".

תרופת הקופסקון נועדה לטיפול בחולים עם הפרעות נוירולוגיות החוזרות על עצמן בתדירות גבוהה, התרופה ניתנת לחולים בהזרקה אחת ליום.

חלק גדול מההכנסות של חברת טבע נובעות ממכירות תרופת הקופסקון, ברבעון הראשון של שנת 2007 גדלו מכירות הקופסקון בשיעור של 22% בהשוואה לרבעון המקביל והסתכמו במעל ל-400 מליון דולר. הגידול במכירות נבע בין השאר גם מעלייה בפדיון מכירות התרופה ברחבי אירופה, ברבעון האחרון עלו מכירות התרופה באירופה ב-31% והסתכמו ב-141 מליון דולר.