חברת טבע – למען עתיד טוב יותר

בדצמבר 1995 נרשם בישראל המרשם הראשון בעולם של קופקסון. יחד עם תרופת המקור הישראלית הראשונה של טבע נולד גם שיתוף פעולה פורה ומתמשך בין טבע לאגודה הישראלית לטרשת נפוצה.

טבע שמה לה למטרה לסייע לאגודה לטרשת נפוצה, להרחיב את המכנה המשותף לכל החולים, לפעול לשיפור וקידום בריאותם ואיכות חייהם של כל הישראלים הסובלים מטרשת נפוצה: צעירים ומבוגרים, נשים וגברים, יהודים וערבים, חילוניים ודתיים. לשם כך נרתמה לסייע לאגודה, והיא מעניקה חסות רחבה ותומכת למגוון פעילויות העשרה שעורכת האגודה לטרשת נפוצה למען העצמת החולים וחיזוקם.

אחד הפרויקטים המרכזיים שנערך בחסות טבע (זה למעלה מעשור) – הנופש השנתי ויום העיון במסגרת הנופש, לחולי טרשת נפוצה ב"בית קיי" בנהריה. כל החולים המשתתפים בו מצפים לו בכיליון עיניים ורובם ככולם מתמידים להגיע מדי שנה. בשנה שעברה הנופש ויום העיון התמקדו בנושאי שיקום ואיכות חיים. מיטב המרצים נפגשו עם המטופלים והעניקו מידע חיוני ואופטימיות רבה למתמודדים עם נכויות קשות. התגובות החמות שקיבלנו על האירוע האחרון ממריצות אותנו להמשיך ולתמוך בימי עיון נוספים.

פרויקט חשוב נוסף עבורנו בטבע הוא קייטנת קיץ לילדי חולים. רבים מן ההורים המתמודדים עם טרשת נפוצה אינם יכולים לצאת עם ילדיהם לנופש מחוץ לבית, חלקם מתקשים גם לעמוד במחיר שגובות קייטנות רגילות, על כן אנו רואים חשיבות רבה לתמוך בהורים ובילדים ולהעניק להם הזדמנות להתנתק למשך שבוע שלם מהשגרה הביתית ולבלות בקייטנה איכותית.

טבע פועלת מתוך אמונה כי מחויבותה כלפי החולים אינה מסתיימת במתן טיפול תרופתי יעיל, אלא רק מתחילה שם, על כן אנו ממשיכים לתמוך בקבוצות תמיכה אזוריות המספקות סיוע נפשי, ובמקביל מהוות מסגרת חברתית למפגשים אזוריים של מטופלים.

אנו עושים כמיטב יכולתנו לסייע לאגודה הישראלית לטרשת נפוצה להוציא אל הפועל את יוזמות היצירה ותוכניות הפעולה שלה. ההצלחות שנרשמו בשטח עד כה מדברות בעד עצמן ומהוות תמריץ להמשיך ולהעמיק בשנים הבאות את שיתוף הפעולה הזה לרווחתם של החולים ובני משפחותיהם.