הפחתת הזמן עד להתפתחות טרשת נפוצה מוגדרת קלינית בחולים מבוגרים

יתרון לטיפול מוקדם הוצג לא מכבר במחקר BENEFIT. פרופ' בייטס מאונ' ניוקאסל, אנגליה: "להתערבות מוקדמת יש השפעה גדולה יותר על התקדמות טרשת נפוצה, בהשוואה לטיפול מאוחר במחלה. מתן בטאפרון לאחר ההתקף הראשון בטרשת נפוצה, מפחית את הסיכון היחסי לפתח מחלה מוגדרת קלינית ב- 37% בפרק זמן של 5 שנים, בהשוואה לטיפול מאוחר לאחר התקף שני במחלה". 
תוצאות מחקר שנערך במשך 5 שנים לאחר טיפול מוקדם בטרשת נפוצה, הראה שיפור משמעותי במבחן PASAT (מבחן לבדיקה קוגנטיבית) אצל חולים שקיבלו טיפול מוקדם עם בטאפרון. "סריקה לאיתור בעיות קוגנטיביות והתחלת טיפול מוקדם בבטאפרון יכולים לסייע לשמירת היכולת הקוגנטיבית." הוסיף פרופ' בייטס. 

שימוש מוקדם בבטאפרון נתמך גם על ידי אנליזה חדשה ממחקר BEYOND בחולי טרשת נפוצה. המחקר הראה שטיפול בבטאפרון עיכב התפתחות חורים שחורים קבועים במידה דומה בהשוואה לטיפול בקופקסון. שיעור הנגעים החדשים הפעילים במוח נמצאו דומים, אולם טיפול בבטאפרון הפחית ב- 30% את מספר הנגעים הפעילים במוח שעלולים להפוך לחורים שחורים קבועים, חורים שחורים קבועים נחשבים לאזורים של איבוד תאי עצב בהם חל נזק בלתי הפיק לרקמת המוח.