אחיות קופקסון, ליווי מקצועי ואישי לטווח ארוך

למחלת הטרשת הנפוצה פנים רבות. מהלך המחלה, אופייה וחומרתה משתנים מחולה לחולה, ובהתאמה כל חולה נאלץ להתמודד עם סוג שונה של תסמינים ומגבלות גופניות. המכנה המשותף לכל חולי הטרשת הוא עצם ההתמודדות היומיומית עם המחלה הכרונית ועם הצורך בקבלת טיפול, תרופתי אשר ימנע הופעתם של התקפים חדשים.

במטרה לסייע לחולי הטרשת להטמיע באופן מיטבי את הטיפול היומי בקופקסון בשגרת חייהם, הוקם בטבע צוות תמיכה מקצועי. רחל חתם ואביטל מנדלר נמנות על צוות האחיות המקורי שנבחר והוכשר עוד בשלב המחקר הקליני בתרופת הקופקסון.

הליווי הצמוד של אחיות קופקסון מעניק מענה ייחודי לצרכי המטופלים, הן מהוות גורם חשוב ומרכזי בחיבור בין החולה לרופא ושירותי הרפואה בקהילה. לצד הליווי והתמיכה המקצועית הן מספקות גם תמיכה רגשית לכל מטופל בהתאם לצרכיו ולרצונו. אחיות הקופקסון שומרות על קשר טלפוני קבוע עם כל המטופלים, ונפגשות איתם מעת לעת כדי להתרשם באופן בלתי אמצעי ממצבם. אחיות הקופקסון זמינות תמיד לרשות המטופל, זאת מתוך הבנה שלמטופל אין "חופשה" מהמחלה ועל כן חשוב שבכל רגע נתון יוכל להתייעץ ולקבל מענה לנושא שמטריד אותו. מטבע הדברים, כיוון שהקשר בין האחות למטופל הוא ארוך טווח, מתבסס בניהם קשר אישי עמוק ומשמעותי, הן למטופל והן לאחות.

אחיות הקופקסון שואבות סיפוק רב ואופטימיות מהיכולת של הטיפול לסייע באופן יעיל לחולים, ע"י האטת המחלה והקלה משמעותית של ההתקפים, ומהתרומה הכוללת של קופקסון לאיכות החיים של המטופלים. במהלך ניסיון שנצבר במשך למעלה מ- 15 שנות טיפול בקופקסון, הן עדות למקרים רבים של ירידה משמעותית בחומרת המחלה וברמת הנכות אצל מטופלים אשר התמידו בטיפול. הן גאות להיות שותפות להתמודדויות אמיצות מצד חולים רבים, שמצליחים להתגבר על הקשיים ולהמשיך בחיים רגילים ומלאים ללא פשרות.

אביטל מנדלר: 054-8884881
רחל חתם: 054-8884883
נועה קל: 052-4070247